0
Łącznie : 0,00 zł
Twój koszyk jest pusty!
aktualizuj

FF: fistfucking, rzadziej fisting, a w początkach swego istnienia (lata 70.-80.) handballing. Budzi skrajne odczucia: od entuzjazmu przez strach po obrzydzenie. W Polsce nigdy nie popularyzowany, błędnie uznawany za technikę S/M, uprawiany w domowych zaciszach przez nielicznych – po knykcie, rzadko po nadgarstek, wyjątkowo do łokcia. Rękę po pachę w tyłku większość widziała tylko na filmie. Dawno temu w Ameryce na „tych, co se łapy wsadzają” też patrzono jak na degeneratów, bano się ich, izolowano na scenie gejowskiej. A wystarczy trochę rzetelnej wiedzy, by diabeł przestał być straszny

W potocznym wyobrażeniu FF jest techniką brutalną, ale tak myślą laicy. W rzeczywistości jest to współżycie oparte na stuprocentowym wzajemnym zaufaniu, a przez to na większej nawet intymności niż seks „normalny”; fisterzy (czyli partnerzy aktywni) wiedząc, jaka ciąży na nich odpowiedzialność, są mistrzami delikatności i ostrożności, a FF, choć może, najczęściej wcale nie bywa częścią repertuaru S/M. Mrożące krew w żyłach opowieści o powikłaniach zdrowotnych i zejściach śmiertelnych wśród poddających się głębokiemu fistowaniu są rozpowszechniane nie przez nich samych, lecz przez w najlepszym razie obserwatorów tej sceny, którzy sami nie mieli w tyłku nawet przysłowiowego piórka; ignorantów bardziej niż świętym oburzeniem powodowanych zazdrością, że ich nie stać na pokonanie strachu i dla nich najwyższy stopień analnej rozkoszy będzie na zawsze tylko marzeniem.

Nie wierzcie im, bo wszystko jest dla ludzi, pod warunkiem, że zachowamy rozsądek, umiar, delikatność, a trening rozłożymy na miesiące i lata. Bo FF to w 99 procentach kwestia treningu, powolnego stopniowania rozmiaru dłoni i głębokości wsuwu. Poza sesjami z partnerem należy trenować samemu, przy użyciu coraz większych dild. Jeśli twoja dupa objawia naturalną, wrodzoną potrzebę stymulacji, wypełnienia – spróbuj! Nie przejmuj się czczym teoretyzowaniem mądrych ciotek, przekonaj się na własnej dupie. A wycofać się możesz na każdym etapie treningu.

Choć FF to przede wszystkim żmudna, wieloletnia praktyka, odrobina teorii na początek jest niezbędna – dla zachęty i uspokojenia obaw. Niestety, źródła są nieliczne, a informacje skąpe i często tendencyjne w kierunku na „nie”. Kiedy w USA na fali rewolucji seksualnej lat 70. kiełkowała świadomość FF i powstawały pierwsze kluby ze slingami, amatorzy tego „sportu” byli skazani na poruszanie się, nomen omen, po omacku. Jedyny podręcznik pt. „The Fist  Fucker’s Manual” zawierał udramatycznione opisy całkiem nieraz fikcyjnych przypadków, odnosiło się wrażenie, że został napisany nie po to, żeby nauczyć, ale żeby przestraszyć i zniechęcić.

Najsłynniejszy amerykański dramaturg gejowski i działacz na rzecz walki z AIDS, Larry Kramer, w studium pt. „Faggots” (Pedały, 1978) podawał, że tylko w nowojorskim szpitalu Saint Vincent’s odnotowano w ciągu jednego roku 20 zgonów młodych fistfuckingowców z powodu „dziur w brzuchu” (personel szpitala zdementował tę informację). Medycznymi konsekwencjami uprawiania FF straszyło co jakiś czas pismo „Journal of Homosexuality”. Książka „The Divine Androgyne” (San Diego, 1981) zaliczała FF do rytuałów seksualnych Wschodu i koncentrowała się bardziej na filozoficznej (tak!) niż praktycznej stronie zagadnienia.  Wreszcie w 1983 popularyzator medycyny Amerykanin R. A. Fournier przedstawił pierwszą obiektywną pracę na temat FF: „The Intelligent Man’s Guide to Handball” – odwołującą się do, jak głosi tytuł, inteligencji czytelnika.

Do połowy lat 70. w USA działało już kilka stowarzyszeń fistfuckingowców, ale ich istnienie pomijano pruderyjnym milczeniem. Kiedy „The Advocate” w 1976 publikował spis „wszystkich” amerykańskich organizacji gejowskich, nie wymienił ani FFA (Fist Fuckers of America), ani TAIL (Total Ass Involvement League; dosł. tail – ogon), ani MAFIA (Mid America Fists in Action). Tak szybki i wczesny rozwój podobnych stowarzyszeń jest sam w sobie dowodem, że fistfucking nie może być śmiertelnie niebezpieczny, a potencjalnie jest wręcz bezpieczniejszy niż takie techniki, jak bondage, chłosta, podduszanie czy piercing. Każda technika stosowana nieostrożnie i niefachowo może być niebepieczna, a nogę można złamać nawet pośliznąwszy się na mokrej podłodze we własnej łazience. Gorsze w skutkach może się okazać palenie papierosów lub nieuważne przechodzenie przez jezdnię.

Problemy z akceptacją, a przynajmniej otwartym mówieniem o FF biorą się z wciąż silnej w naszej kulturze tabuizacji męskiego odbytu. To ona ponosi winę za to, że męski homoseksualizm jako taki nie może liczyć na powszechną tolerancję. Wielkim krokiem naprzód jest uświadomienie masom, że majstrowanie przy odbycie nie jest domeną li tylko homoseksualistów. Stosunki oralno-analne i genitalno-analne uprawia coraz więcej par hetero. Na Zachodzie przybywa kobiet uprawiających aktywny lub pasywny FF. Sprzyja to wychodzeniu tej techniki i związanej z nią społeczności z „mafijnego” półcienia.

Od FF najczęściej odstrasza obawa przed bólem. Jednak dokładnie ta sama obawa powinna odstraszać od zwykłego seksu analnego! Wiadomo, że jeśli zaufanie do partnera nie jest całkowite, nie ma komfortu psychicznego, przyczajona, nieufna podświadomość czuwa, parasympatyczny układ nerwowy nie pozwala odbytowi na rozluźnienie i ból jest nieunikniony. Przy FF działa ten sam mechanizm, reszta jest kwestią stopniowania trudności i elementarnej znajomości ludzkiej anatomii. Ogólna prawda jest taka, że przyjemności analnej mogą w pełni doznawać tylko ludzie niezestresowani, akceptujący siebie, swoje ciało i jego potrzeby, nie mający na tym tle kompleksów i innych neurotycznych zahamowań. Gdyby fistowanie było tak bolesne i samobójcze, jak je przedstawiają frustraci-zazdrośnicy, nie uprawiałoby go tak wielu gejów, a nawet heteryków na całym świecie. Przy idącym w parze z maksymalnym zaufaniem maksymalnym rozluźnieniu wrażenia z fistingu przerastają wszystko, czego mężczyzna może doznać fizycznie na jakiejkolwiek innej drodze. Ceną jest pokonanie wysokiej bariery strachu, ale i nagroda nie może być wyższa.

Ostatni odcinek jelita grubego – prostnica – ma elastyczne, silnie umięśnione i unerwione ścianki, pełne rozciągliwych fałdek (fossa) i wyścielone śluzówką obficie wydzielającą śluz – wszystko po to, by ułatwić przemieszczanie się ekskrementów, nieraz bardzo twardych i uformowanych w walec niewiele ustępujący rozmiarami męskiemu przedramieniu. Istnieje zatem naturalne przystosowanie tej części ciała, mechaniczne i nerwowe, do rozciągania. Pokonanie oporu dwóch zwieraczy jest kwestią treningu przede wszystkim psychicznego. Przeszkodą obiektywną, anatomiczną, którą nie zawsze udaje się pokonać, jest miejsce, w którym prostnica skręca w bok, przechodząc w okrężnicę (esicę). Szturmowanie tego uchyłka musi być niezwykle delikatne, a fistujący musi dotykiem dokładnie go określić, aby nie doszło do perforacji esicy, która jest najczęstszym skutkiem fistingowej brawury.

Dłoń jest wprowadzana z palcami ściśle złączonymi, chodzi o to, by nadać jej kształt opływowy i aby stała się najwęższa jak to możliwe. Rozprostowanie palców nastąpi dopiero w jelicie, gdy będzie pewność, że ustąpiły ewentualne sensacje bólowe związane z rozbudzaniem odbytu. Może się zdarzyć, że opór i ból będą nie do przezwyciężenia, wtedy fistée (partner pasywny) ma prawo, a nawet powinien żądać usunięcia dłoni. Jednak nie wolno wycofywać się gwałtownie, bo może to sprawić jeszcze większy ból, a nawet spowodować uraz – dłoń wycofujemy w tym samym powolnym, delikatnym tempie, w jakim była wprowadzana, choćby nawet fistowany krzyczał i domagał się natychmiastowego wycofania. Można pasywa „wziąć na przetrzymanie” i pozostawić dłoń wewnątrz, a tylko wstrzymać ruch do chwili aż ból się rozwieje, a odbyt niejako zagustuje w wypełnieniu i będzie domagał się więcej (doświadczeni pasywi, którzy gros bodźców seksualnych odbierają tyłkiem, doskonale znają to uczucie). Zarówno przy wprowadzaniu, jak i wycofywaniu dłoni, zanim odbyt się „rozgrzeje” i przestawi na zupełnie inną funkcję, niż spełnia na co dzień, strona pasywna może sobie pomóc głębokim, kontrolowanym oddechem przeponowym, który umiarowi tętno i uspokoi nerwy, jest to zresztą podstawowa technika jogi i medytacji.

Na podobieństwo czterech chodów konia (stęp, kłus, galop, cwał) wyróżniamy cztery „chody” dłoni w anusie, z których dwom nadano nazwy tańców towarzyskich popularnych kilkadziesiąt lat temu.

twist: obracanie ręki wokół osi w tę i z powrotem, jak przy odkręcaniu zakrętki, ścianki jelita ocierają się o nadgarstek;
schimmy: dłoń drży i wibruje w miejscu;
piston (tłok): ruch posuwisto-zwrotny (najpopularniejszy), często z całkowitym wyjęciem dłoni i wkładaniem jej ponownie;
bellows (miechy): otwieranie i zamykanie dłoni wewnątrz jelita.

Praktyki FF wymagają absolutnego zgrania obu stron, wielogodzinnych treningów przez miesiące i lata, dlatego zwolennicy tej formy seksu starają się zawierać trwałe przyjaźnie. Niewielu znajdziecie wśród nich amatorów znajomości na jeden wieczór, a jeśli widzicie FF-owców w klubach na slingach, to raczej rzadko są to przypadkowi partnerzy, przychodzą sprawdzone pary, które dodatkowo podnieca, gdy inni są świadkami ich sesji. Maksymalna intymność, jaką osiąga się w kontakcie FF, oraz trudność znalezienia partnera, z którym da się stworzyć idealny tandem, powodują, że dobrze dobrane pary FF są razem przez wiele lat i tworzą bardzo kochające się związki. Monogamia i wierność obserwowane są na scenie FF częściej niż na scenie gejowskiej w ogólności.

Uprawiający FF są często uniwersalni. Chcą poznać ten sport z obu perspektyw, to raz, a dwa – ci, którzy ostatecznie wolą być pasywni, lubią mawiać, że nie oddaliby się z pełnym zaufaniem fisterowi, który sam nigdy nie był fistowany. Tylko ktoś, kto sam miał rękę w dupie, będzie wiedział, jak ją wsadzić drugiemu, by nie wynikło z tego nic poza przyjemnością.

O ile przyjemność fistowanego pasywa wydaje się czymś oczywistym, wielu pyta, na czym polega przyjemność aktywa, skoro potrafi on podjąć nawet wielogodzinny wysiłek fistowania, co wymaga niezłej siły mięśni. Otóż jest to przyjemność dominacji, przede wszystkim psychiczna. Bodźcująca jest również strona wizualna takiego aktu, a tylko fister ma pełny obraz swojej ręki zanurzonej po łokieć albo nawet po pachę w jelicie fistée. Fister ma świadomość ogromnej odpowiedzialności, jaka na nim spoczywa, oraz bezgranicznego zaufania, jakim obdarzył go partner, i to mile łechce jego męskie ego. Obserwowanie seryjnego orgazmu pasywa, najsilniejszego, jaki jest dostępny facetowi, może doprowadzić fistera do wytrysku bez dotykania własnego członka.

Jak wykazuje analiza poświęconych FF internetowych stron z profilami, za ten sport biorą się ludzie po 30-ce, już bardziej doświadczeni i odważniejsi oraz lepiej znający swoje potrzeby. Polaków wśród nich jak na lekarstwo, np. na http://fistpigsworldwide.net jest aż 5 profili z Polski (tylko Warszawa i Katowice), wiek: 30-46 lat; grzebanie w dupach nigdy nie było polską specjalnością, nasz kraj jest bardziej znany z górnictwa węgla kamiennego (Katowice!). Dla porównania: na www.fistrick.net, stronie duńskiej, samych Duńczyków jest 154. [dane ze stycznia 2006]

ZAGROŻENIA

 

 1. Otarcie lub przerwanie śluzówki. Najczęściej nie wymaga leczenia, śluzówka regeneruje się sama w ciągu kilku godzin, najwyżej doby. Obecność krwi nie musi więc zaraz świadczyć o najgorszym. Jeśli uraz jest znaczny i otwierają się wrota dla infekcji, może być wskazanie do wzięcia antybiotyku. Przy przerwaniu śluzówki na szerszej powierzchni może zajść potrzeba zszycia. Przyczyny urazu: zbyt duży impet przy niecałkowitym rozluźnieniu odbytu, zbyt mała ilość żelu, nieprzycięte paznokcie lub inne chropowatości na dłoni fistera. Zaleca się przerwę w FF przez kilka-kilkanaście dni.
 2. Perforacja jelita. Najpoważniejsza konsekwencja niefachowo wykonanego fistingu. Zianie do otrzewnej wymaga natychmiastowej operacji (laparotomii). Perforację rozpoznajemy po obecności krwi, bólu, spadku ciśnienia, utracie przytomności. Należy wezwać pogotowie i szczegółowo opisać przyczynę urazu, odrzucając ewentualny wstyd – ważniejsze jest zdrowie i życie partnera. Po zszyciu i kuracji antybiotykami wraca się do zdrowia.
 3. Nietrzymanie kału, wypadanie odbytnicy. Wbrew potocznym wyobrażeniom, jest to powikłanie nadzwyczaj rzadkie.

Według „Social Injuries of the Rectum” (w:) Sohn et al., „The American Journal  of Surgery”, 1977 – na 60 czynnych fistées tylko 11 kiedykolwiek doznało urazu, z czego 6 otarć śluzówki, z nich tylko 2 wymagało zszycia. 4 przypadki to były, niestety, perforacje w najbardziej typowym miejscu – najtrudniejszym do pokonania dłonią uchyłku okrężnicy. W 3 przypadkach wystarczyła rutynowa operacja plus anytbiotyki, tylko w jednym musiano zastosować kolostomię (sztuczny odbyt). Warto dodać, że wszystkie te 11 przypadków Lenox Hill Hospital w Nowym Jorku odnotował na przestrzeni 4 lat! To bardzo mały odsetek, a i tych urazów by nie było, gdyby partnerzy zachowali większą ostrożność.

ZABEZPIECZENIA

 1. Fister musi mieć idealnie przycięte paznokcie, nie mogą one wystawać poza opuszki palców, brzegi powinny być gładko spiłowane.

 

 1. Należy się zaopatrzyć w duże ilości żelu i nie żałować go! Odwrotnie niż w przypadku zwyczajowego seksu analnego, nie poleca się tu żelów na bazie wody, a więc Feminum czy K-Y, lecz żele na bazie tłuszczu roślinnego. W Ameryce najlepszym żelem do fistingu jest Crisco, a także produkowany specjalnie z myślą o amatorach FF żel Elbow Grease (dosłownie: tłuszcz łokciowy). Absolutnie nie wolno stosować pochodnych ropy naftowej, np. oleju napędowego, bo są zabójcze dla śluzówki jelita (a takie przypadki notowano). W razie trudności z nabyciem odpowiedniego lubrykantu lub gdyby większa ilość wychodziła za drogo, można przygotować żel samemu, według przepisu podanego obok. Nie wolno stosować żadnych kremów do rąk ani innych kosmetyków z substancjami zapachowymi.

 

ŻEL DOMOWY

 

By otrzymać ok. 500 ml żelu, należy użyć: 450 ml wody destylowanej, 50 ml gliceryny, 12,5 g (około trzech płaskich łyżek stołowych) sproszkowanej hydroksyetylocelulozy (HEC). Ta ostatnia to popularny składnik wielu leków, balsamów stomatologicznych, kosmetyków. Jeśli nie dostaniemy HEC w czystej postaci w żadnej hurtowni farmaceutycznej ani fabryce leków (kilkanaście gramów nie powinno wzbudzić niczyich podejrzeń, zresztą jest to substancja całkowicie bezpieczna), można wykorzystać nawilżający żel do nosa Alfarin, który składa się tylko z HEC i gliceryny – do naszego przepisu wystarczą 2 buteleczki 10-gramowe. Wodę destylowaną gotujemy przez ok. 5 minut i schładzamy do ok. 40 stopni. Glicerynę mieszamy z HEC lub Alfarinem i stopniowo dolewamy wodę, ciągle mieszając, tak by zaczęła powstawać piana. Schładzamy do temperatury pokojowej. Żel można wykorzystać w ciągu kilku godzin od zrobienia lub przechowywać w lodówce nawet do 6 tygodni, jednak wtedy dla pewności warto dodać konserwant: odrobinę kwasu sorbinowego (sorbowego) lub sorbinianu wapnia. Są to substancje powszechnie obecne w produktach żywnościowych. W razie problemów z ich zdobyciem wystarczy niewielka ilość sproszkowanej i rozpuszczonej w wodzie witaminy C, w ostateczności soku z cytryny. Przygotowując większą ilość żelu (a 1-2 litry na wielogodzinną fist-sesję to żaden nadmiar) proporcjonalnie zwiększamy ilości składników.

 

 1. Najlepiej powstrzymać się od wszelkich narkotyków, dla minimalnego rozluźnienia psychicznego wystarczy piwo lub inny lekki alkohol (w rozsądnych ilościach). Narkotyki są kwestią nieodłączną od FF. Istnieją dwie szkoły. Jedni biorą nie tylko środki znieczulające miesjcowo, ale też ogólnie się spidują. Inni uważają to za głupotę i twierdzą, że pełnię doznań płynących z FF można odbierać tylko bez znieczulenia ani odurzenia środkami działającymi na cały organizm. Jedno jest pewne: lepiej uprawiać FF bez udziału narkotyków, raz dla lepszego, w pełni świadomego odbierania bodźców, dwa – bez ryzyka, że naćpany fister właduje rękę o centymentr za daleko, a równie naćpany fistée nie odczuje bólu, podczas gdy będzie już miał dziurę w otrzewnej. To oczywiście przesadzony obrazek, ale warto nie łączyć FF z narkotykami, przynajmniej na etapie uczenia się, pierwszych treningów, oswajania się z partnerem.

 

 1. Zachować ostrożność, wolne tempo penetracji, na głębszy ruch i rozwarcie palców decydować się tylko wtedy, gdy odbyt będzie na to w pełni gotowy. Partnerzy muszą bez przerwy porozumiewać się ze sobą – nie mogą mieć zahamowań jeśli chodzi o mówienie o tym, co robią. Najświętszą zasadą w FF jest „nic na siłę”.

 

 1. Oprócz niewielkiego procentu lubiących fistować nieoczyszczony odbyt, obie strony raczej wolą robić to na czysto. Stąd większość pasywów dokładnie się iryguje przed sesją. Nie ma obawy, że taki zabieg pozbawi nas flory jelitowej w stopniu zaburzającym proces trawienia i wydalania. Nie jest więc konieczne branie preparatów witaminowych sprzyjających odtworzeniu flory, choć oczywiście też i nie zaszkodzi. Niestety, irygacja silnym strumieniem wody prowadzi do przekrwienia ścianek jelita i przewrażliwia je, dlatego sesja może się wtedy okazać zbyt bolesna. Należy obserwować swoje reakcje i ewentualnie zaniechać irygacji, jeśli to nie będzie przeszkadzało partnerowi aktywnemu. Irygacja zresztą w przypadku tak głębokiej penetracji nie zapewnia 100% czystości, bo sięga tylko na pewną głębokość, a fistowanie sprzyja obsuwaniu się mas kałowych z górnych partii okrężnicy. Rada zatem, by w przeddzień spodziewanej sesji nie obżerać się. Irygację należy przeprowadzać samą ciepłą wodą, bez żadnych detergentów (mydła), bo rozwalniają one treść jelitową, a nie chodzi nam przecież o klasyczną lewatywę.

 

 1. FF to dosyć jednak „brudny” sport, dlatego trzeba przystosować pomieszczenie do sesji, usunąć wszystko, co mogłoby się zabrudzić, rozłożyć folię na podłodze, mieć na podorędziu ligninowe ręczniki. Oprócz lejącego się obficie żelu może się bowiem także polać coś innego – pod wpływem stymulacji pęcherza moczowego, położonego bezpośrednio nad prostnicą, fistowany może bezwiednie oddać mocz, i należy to wkalkulować w przebieg sesji, to normalna reakcja organizmu. Nawet jeśli opróżnimy pęcherz przed sesją, to może ona przecież trwać kilka godzin, a wtedy zdąży się on powtórnie napełnić. Trudno zaś tracić czas na wycofywanie ręki, odwiązywanie pasywa od slingu, by poszedł do toalety. Sesja FF to symfonia, której nie należy przerywać, bo finałowy orgazm jest efektem powolnego ale nieprzerwanego narastania bodźców.

 

 1. Sukces sesji FF zależy od: doświadczenia fistera, poziomu zaufania między partnerami, stanu fizycznego pasywa (ważne, by nie nadwrażliwił ścianek odbytu zbyt intensywną irygacją), scenerii i sytuacji (niektórzy nie tolerują miejsc publicznych i świadków). Bezpieczne miejsce, najlepiej prywatne mieszkanie, jest wskazane także dlatego, że podczas sesji pasywowi trudno powstrzymać się od jęków ekstazy, co dla wielu bywa krępujące. Jeśli tylko obu stronom starcza sił, sesje mogą trwać nawet po kilka godzin, a wtedy trzeba mieć zapewniony całkowity spokój.

Fournier podaje wyniki ankiety przeprowadzonej w San Francisco w grupie 102 mężczyzn uprawiających FF (Lowery, TP & Williams, „Brachioproctic Eroticism” w: „GR. British Journal of Sexual Medicine”, styczeń 1981). Rozpiętość wiekowa: 22-54 lata, średnia wieku wyniosła 34,1 lat. Wśród badanych było 17% wyłącznych aktywów, 12% wyłącznych pasywów, 71% uniwersalnych. Narkotyków zawsze używało 37%, prawie zawsze – 42%, czasami – 20%. Głębokość penetracji wahała się od 7 do 53 cm, średnia głębokość wyniosła 26,6 cm, czyli niewiele więcej od dużego penisa, rzecz zatem w obwodzie. 24% poddało się penetracji dwoma rękami równocześnie, 17% – stopą. 88% stosowało przed sesją irygację prysznicem. 85% przekazało jednoznacznie pozytywne wrażenia, mówiło o „ekstazie”. Mieszane uczucia miało tylko 8%, jednoznacznie negatywne 7%. Uraz ścianki jelita zgłosiło tylko trzech (3%). Przy okazji autorzy stwierdzają, że przy tego rodzaju praktykach perforacja jelita zdarza się raz na 2 tysiące sesji.

KURSY FF W NIEMCZECH

W Berlinie i Mannheim odbywają się cykliczne kursy FF w formie wykładów seminaryjnych i pokazów praktycznych. Program kursu obejmuje wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii odbytu, jelit, prostaty itd., bezpieczeństwa i higieny seksu, chorób przenoszonych drogą analną, dietetyki, technik i akcesoriów FF, pomocy doraźnej w przypadkach krwawień, zapaleń śluzówki itd., a także zagadnienia medycyny niekonwencjonalnej. Prelegenci (wśród nich seksuolog i lekarz, absolwent akademii medycznej we Franfurcie nad Menem, prywatnie uprawiający FF) odpowiadają na pytania uczestników kursu. Nie są to zajęcia w dużych grupach, opierają się bardziej na dialogu niż na wykładzie i przebiegają w przyjacielskiej, intymnej atmosferze. Prowadzący zachęcają, by słuchacze przybywali ze swoimi partnerami seksualnymi i mogli pod fachowym okiem stawiać pierwsze kroki w dziedzinie FF. Osoby pojedyncze chcące skorzystać z ćwiczeń muszą dobierać się w pary między sobą.

W Berlinie kursy odbywają się w klubie Mutschmanns (Martin-Luther-Str. 19), zazwyczaj dla dwóch grup: od 16.30 i od 19.00. Ćwiczenia praktyczne trwają całą noc i składają się na imprezę FF-Night (Fistnacht) pod kryptonimem „FFreunde” (≈PPrzyjaciele). Koszt udziału w kursie to 20 euro od osoby, wstęp na samą imprezę nocną 10 euro. Zgłoszenia można wysyłać mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Uczestnictwo bez uprzedniego zgłoszenia tą drogą jest niemożliwe. Kursy organizowane są nieregularnie, w zależności od liczby zgłoszeń. O planowanej dacie najbliższego zostaniecie zawiadomieni mailem zwrotnym, można też dzwonić do klubu: 0049 030 219 19 640.

Kursy w Mannheim odbywają się według tego samego modelu, w klubie S/M-fetish Jails, mieszczącego się w podpiwniczeniu technoklubu MS-Connexion (Angelstrasse 33, 68199 Mannheim Neckarau). Cena uczestnictwa i adres, na który należy wysyłać zgłoszenia – jak wyżej. Informacje również pod telefonemu klubu: (06 21) 85 44 146. Kursy współorganizuje organizacja fetyszystów gumy Rubclub (Gustav-Seitz-Strasse 4, D-68163 Mannheim, tel. 0049 172 7334444).

Od ponad dziesięciu lat dostarczamy Wam filmy i zabawki erotyczne, które zadowolą każdego.

Kontakt

 •  

  Adres: 60-857 Poznań
  Mylna 32/34A lok.2

 •  

  E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 •  
  Tel.: +48-61-8427470
  Tel. kom.: +48-602-243891
Top
Ta strona używa plików Cookies. Proszę zapoznać się z celem ich używania i możliwościami zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Polityka prywatności. More details…