0
Łącznie : 0,00 zł
Twój koszyk jest pusty!
aktualizuj

Słowa „piercing“ używamy w trzech znaczeniach: 1. samego otworu w ciele, 2. zabiegu jego wykonania, 3. elementu metalowego umieszczonego w otworze. Dla wielu gejów piercing jest równie ważny dla ich seksualnego samookreślenia, jak coming out. Jest to oznaka kontroli nad własnym ciałem, daje poczucie panowania nad nim, przez co wzrasta samoocena, a często znikają problemy (np. impotencja) wywołane kompleksem niższości. W krajach prawnie zakazujących tego typu praktyk, zwłaszcza na genitaliach, piercing jest wyrazem buntu, wolności osobistej i seksualnej, co często się łączy z ideałami ruchu wyzwolenia gejów.

Nie istnieje bezwzględny związek między piercingiem a seksem S/M, ale dla wielu metal w skórze znakomicie współgra z innymi akcesoriami S/M-owymi i strojem skórzanym oraz podnosi ogólną atrakcyjność.

Niektóre rodzaje piercingów genitalnych noszą nazwy afrykańskie lub azjatyckie (hinduskie), bo te „techniki zdobnicze“ zostały zapożyczone od tamtejszych ludów.

 

Ampallang: sztabka biegnąca poziomo przez żołędzia, zwykle przebijająca cewkę moczową. Czas gojenia: 7-8 tygodni.

Apadravya: sztabka biegnąca pionowo przez żołędzia, zwykle przebijająca cewkę moczową. Czas gojenia: 6-8 tygodni.

Dydoe: sztabka przebijająca koronę żołędzia. Lepiej się zachowuje umieszczona z boku niż centralnie. Powinna być sprężysta i trochę się rozciągać podczas erekcji. Czas gojenia: 5-7 tygodni.

Napletek: zwykle piercing obustronny – można nosić ring tylko w jednym otworze, a można w obu, zamykając żołędzia szczelnie w napletku (jak przy stulejce). Czas gojenia: 5-6 tygodni.

Wędzidełko: ring lub sztabka przechodzi przez otwór w wędzidełku – fałdzie skórnej między żołędziem a trzonem. Można tam umieścić nawet duży ring opasujący całego chuja. Czas gojenia: 3-5 tygodni.

Guiche: ring łączy nasadę wora z odbytem. Czas gojenia: 6-8 tygodni, u rowerzystów może się goić z trudem.

Hafada: ring przebija skórę moszny (nie same jądra!). Do dyspozycji jest duży obszar skóry, więc powszechne są hafady wielokrotne. Czas gojenia: 6-8 tygodni.

Labret: sztabka lub ring przebija skórę na przodzie podbródka, pod dolną wargą.

Prince Albert: ring przebija cewkę moczową i wychodzi po spodniej stronie żołędzia. Najpopularniejszy męski piercing genitalny. Czas gojenia: tylko 3 tygodnie!

Spojenie łonowe: ring przebija skórę między pępkiem a kutasem. Przy wykonywaniu zalecana szczególna uwaga, by nie doszło do perforacji pęcherza moczowego. U otyłych otwory mogą zarastać. Czas gojenia: 6-8 tygodni.

Septum: przebicie przegrody nosowej na wysokości chrząstki miękkiej. Ponieważ w tym miejscu nie każdy może nosić ring przez cały czas, zaleca się pozostawianie w otworach niewidocznego insertu, aby nie zarastały. Czas gojenia: 6-8 tygodni.

Sutki: ringi lub sztabki są zwykle umieszczone poziomo. Brodawki sutkowe pod wpływem bodźcowania mechanicznego rozrastają się, dzięki czemu przybywa miejsca do umieszczania kolejnych ringów. Czas gojenia: 7-8 tygodni.

 

Przy wybieraniu gabinetu należy przede wszystkim zwracać uwagę na warunki higieniczne tam panujące. Higiena jest absolutnie na pierwszym miejscu, choć nie mniej ważna jest fachowość i wprawa piercera, który będzie wykonywał zabieg.

Do piercingu genitalnego nie wolno używać sprzętu, jakiego w gabinetach kosmetycznych używa się rutynowo do przebijania płatków usznych u kobiet, jest to bowiem sprzęt mało precyzyjny – podczas gdy niewielkie przesunięcie punktu przebicia w płatku usznym nie jest groźne, w przypadku chuja może być katastrofalne w skutkach. Tu punkt przebicia jest wyznaczany z dokładnością do dziesiątych części milimetra. Precyzyjne wykonanie pierwszego piercingu jest warunkiem koniecznym, by można było w tym miejscu poszerzać strefę przebicia, tworząc piercing wielokrotny (jak np. w sutkach).

Należy używać wyłącznie sprzętu nierdzewnego, ze stali lub srebra. Cyna i jej stopy mogą się łuszczyć, infekując ranę. Przed zabiegiem sprzęt musi być wysterylizowany w autoklawie lub sterylizatorze medycznym. Piercer musi operować w jednorazowych rękawiczkach. Te środki ostrożności muszą być zachowane, mimo że większość piercingów uzyskuje się zupełnie bez krwotoku lub tylko z niewielkim.

W branży jest przyjęte, że piercer pokazuje klientowi zdjęcia swoich dotychczasowych prac. Jeśli nie zrobi tego lub twierdzi, że nie posiada dokumentacji zdjęciowej – należy nabrać podejrzeń i najlepiej się wycofać.

Innym zwyczajem jest niewykonywanie zabiegu przy pierwszej wizycie. Służy ona przedyskutowaniu sprawy, udzieleniu niezbędnych wyjaśnień przez piercera itd. Klient dostaje kilka dni na przemyślenie swojej decyzji, utwierdzenie się w niej lub rezygnację. Dopiero wtedy umawia się na zabieg, którego przebieg został mu opisany podczas wstępnej wizyty. Etap podejmowania decyzji jest bardzo ważny. Musi ona wypływać z osobistej potrzeby posiadania piercingu. Nie wolno decydować się na zabieg pod presją kochanka lub mody.

Trzeba się również nastawić psychicznie na kilkutygodniowy okres gojenia się rany i ograniczenie bądź zawieszenie aktywności seksualnej. Sam zabieg trwa kilka minut i jest bezbolesny dzięki szerokiej gamie dostępnych obecnie środków znieczulających. Jednak potem nie obywa się bez sensacji bólowych oraz świądu. Nieraz bardzo długo sączy się płyn surowiczy. W okresie gojenia należy dwa razy dziennie kąpać się w wodzie z dodatkiem soli mineralnych, by utrzymać sterylność rany. Piercingi cewkowe goją się szybciej pod wpływem moczu, który ma własności antyseptyczne.

Piercer ma obowiązek udostępnić klientowi numer telefonu, pod którym jest osiągalny przez całą dobę. Na wypadek komplikacji przy gojeniu, mogących wpływać – w przypadku kutasa – na funkcje fizjologiczne, piercer musi przyjąć klienta o każdej porze doby, wykonać opatrunek, a w skrajnych przypadkach na własny koszt przekazać w ręce lekarzy. W profesjonalnych gabinetach podpisywana jest szczegółowa umowa-zlecenie, w której jest mowa także o tym.

Po wykonaniu i zagojeniu się piercingu narząd staje się wrażliwszy na bodźce. Należy jednak nauczyć się większej ostrożności w zabawach, bo można naderwać miejsce przekłucia. Na szczęście gojenie trwa wtedy już dużo szybciej.

Noszenie ringa w kutasie nie zwalnia z obowiązku stosowania kondonów. Na czas aktywnego stosunku należy wyjąć ring z otworu. Możliwe jest pozostawienie go, jeśli mamy do dyspozycji specjalnie wzmocnione prezerwatywy. Wskazane jest wtedy użycie większej ilości żelu.

Pierwotny otwór po zagojeniu można powiększać. Można używać w tym celu gładkiego patyczka zwężającego się z jednej strony. Inni na swój ring nakładają kolejne warstwy lakieru do paznokci, codziennie pogrubiając go o kolejny mikrometr. Nigdy nie należy wpychać zbyt grubego ringa do za małego otworu na siłę. Jeśli mamy zamiar powiększać kilka otworów, należy robić to stopniowo, by zaoszczędzić na ringach: wtedy ten z powiększonego otworu przechodzi do mniejszego, który dopiero będziemy powiększać itd.

Pamiętajmy, że jeśli pozostawimy piercing na dłużej bez ringa, będzie zarastał. Niektórzy mogą bez obaw chodzić bez ringa nawet kilka dni, a inni muszą go nosić codziennie, bo zarastanie zaczyna się natychmiast.

Metalowy seks to nie tylko piercingi. Na drugim stopniu zaawansowania można uprawiać metal bondage, czyli wiązanie, ale za pomocą metalowych łańcuchów. Odpowiednikiem węzłów są zamki zamykane na kluczyk, przesuwane po łańcuchu do właściwych miejsc. Nie jest to wbrew pozorom droga przyjemność, kilka metrów łańcucha w sklepie metalowym nie kosztuje tak wiele. Użycie większej liczby krótkich łańcuchów daje większe możliwości zaciskania/luzowania pętli niż jeden długi łańcuch.

Wskazana jest jednak większa ostrożność, bo zbyt mocno zaciśnięte łańcuchy mogą powodować siniaki, a nawet uszkodzenia splotów nerwowych lub kości. Na wypadek zagubienia kluczyków należy mieć w pogotowiu nożyce do metalu, gdyby zaszła konieczność natychmiastowego oswobodzenia związanego. Nie zaszkodzi mieć klucz zapasowy w bezpiecznym miejscu. To samo dotyczy kluczy do kajdanek. Zaleca się, aby do wszystkich zamków na łańcuchach pasował ten sam klucz – w trakcie zabawy zaoszczędzimy w ten sposób mnóstwo czasu. Zamki należy konserwować, aby gładko się otwierały.

Nadgarstki i kostki u nóg przed zakuciem na dłuższy czas należy zabezpieczyć rękawiczkami i wysokimi butami. Miejsca te przy długotrwałym ucisku mogą puchnąć, tam też najłatwiej o przerwanie krążenia. Należy obserwować zabarwienie skóry – ciemnienie świadczy o upośledzeniu krążenia, które trzeba jak najszybciej przywrócić. Jeśli klamry są za luźne, można je obwiązać linką. Nie wolno wieszać za skute nadgarstki, bo grozi to uszkodzeniem nerwów. Podkładkę z materiału, gumy lub skóry trzeba stosować także pod obroże metalowe. Tu szczególnie należy unikać zbyt mocnego zacisku. Nie należy zaciskać łańcucha na miejscach wstrząsorodnych, czyli szczególnie na plecach i głowie. Nie powinno się używać przedmiotów metalowych do kneblowania. Łańcuch przebiegający przez otwarte usta może zaprowadzić delikwenta na fotel dentystyczny. Związany łańcuchami musi znajdować się stabilnej pozycji. Upadek w łańcuchach grozi nawet złamaniem kości.

Od ponad dziesięciu lat dostarczamy Wam filmy i zabawki erotyczne, które zadowolą każdego.

Kontakt

 •  

  Adres: 60-857 Poznań
  Mylna 32/34A lok.2

 •  

  E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 •  
  Tel.: +48-61-8427470
  Tel. kom.: +48-602-243891
Top
Ta strona używa plików Cookies. Proszę zapoznać się z celem ich używania i możliwościami zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Polityka prywatności. More details…